Kampanyalar

İstanbul » Eskişehir Otobüs Bileti

Eskişehir gezilecek yerler bakımından son yılların en popüler şehirlerinden bir tanesi. İç Anadolu Bölgesi'nde yer almasına rağmen ortasından geçen Porsuk Çayı sayesinde adeta bir sahil kasabası görünümünde. Porsuk Çayı şehrin göbeğinde Tepebaşı ve Odunpazarı ilçeleri arasında uzanan ve üzerinde gondol turlarının düzenlendiği oldukça popüler bir turizm noktası. Porsuk Çayı'nın her iki yakasına kurulu kafe ve restoranlar, bu bölgenin gece gündüz çok hareketli olmasını sağlıyor.

Tarihin Kokusunu Almak İçin Gezilecek Yerler

• Odunpazarı Evleri, Eskişehir’in kurulduğu yer. Başarılı bir restorasyon çalışmasıyla korunan, Osmanlı mimarisi renkli nostaljik evleri, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi & hediyelik eşyalar alabileceğiniz çarşıları kesinlikle görülmeye değer. UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan Odunpazarı'nda kendinizi tarihin yeniden canlandığı bu sokaklara bırakın.
• Kurşunlu Camii ve Külliyesi Tarihi Odunpazarı Evleri'nin yanında yer alan Kurşunlu Camii ve Külliyesi, geçmişten günümüzde Eskişehir'in önemli dini yapılarının başında geliyor. 16. yüzyıl Osmanlı dönemi eserlerinden olan külliye ismini kubbesinin kurşunlu kaplı olmasından alıyor.
• Odunpazarı Belediyesi tarafından 2008 yılında açılan Eskişehir Lületaşı Müzesi, Kurşunlu Camii’nin külliyesinde hizmet veriyor.

Görsel Şölen Yaşatacak Yerler

• 2019’da açılan OMM yani Odunpazarı Modern Müze, Türkiye’den ve dünyadan modern ve çağdaş sanat eserlerinin sergilendiği yepyeni bir müze. Müzenin tasarımı, dünyaca ünlü Japon mimarlık ofisi Kengo Kuma and Associates (KKAA) tarafından, uygulaması da mimar ve koleksiyoner Erol Tabanca tarafından yapıldı.
• Frig Vadisi’nde, M.Ö. 12 ve 7. yüzyıllar arası yaşayan Frigyalıların, tıpkı Kapadokya’daki gibi kayaları oyarak kurdukları şehirler var. Bu harika kalıntılar arasında bisiklete binip, kamp yapabilirsiniz.
• Balmumu Heykeller Müzesi, Madame Tussauds’ya benzer Türkiye’deki ilk örnek 2003 yılında açılan müzede yerli, yabancı birçok artist ve devlet adamı olmak üzere 160 kişinin balmumu heykeli var.
• İsmini parkın içinde bulunan 1400 metrekarelik yapay şelaleden alan Şelale Park'ta Eskişehir'in nefis panoramik manzarasını seyre dalabilirsiniz.
• Sazova Parkı Türkiye'deki en güzel parklardan birisi. Masal şatosu hakkındaki en güzel detaylardan biri de Türkiye’deki en ünlü 8 kulenin bir araya getirilip ortaya çıkmış olması. Galata Kulesi, Burgulu Kule, Sindrella Kulesi, Kız Kulesi, Adalet Kulesi, Ulu Kule, Çan Kulesi ve Yivli Kule. Masal Şatosu dışında parkın içinde Korsan Gemisi, yapay bir gölet, Sabancı Uzay Evi, Hayvanat Bahçesi ve Sualtı Dünyası gibi özellikle de çocukların yüzünü güldürecek birçok seçenek var.
• Eskişehir’e bağlı Çifteler ilçesinde Sakarya Nehri’nin doğduğu yer olan Sakaryabaşı bölgesinde tüplü dalış yapma şansınız var. Üstelik inanılmaz bir turkuazın içinde, müthiş bir sualtı habitatı eşliğinde.
• Sivrihisar Havacılık Merkezi’nde, Türkiye’nin ilk profesyonel sivil akrobasi pilotu Semin Öztürk Şener kontrolündeki uçakta g kuvvetini iliklerinizde hissederken, yüksekliğin getirdiği görsel macerayı da deneyimleyebilirsiniz.

Nerede Ne Yesek?

• Odunpazarı gezintisi sonrası Eskişehir'in meşhur lezzeti çiböreği tatmayı ihmal etmeyin.
• Eskişehir'in pide, köfte, tereyağı, sos, yoğurt, ızgara biber ve domatesten oluşan Balaban köftesi tam bir lezzet harikası.

Eskişehir’in tarihini, doğasını, yemeklerini say say bitmez. Siz iyisi mi bi’ Eskişehir otobüs bileti alın, bu tarih ve doğa kokan şehrin keyfini çıkarın.

Pamukkale Turizm ile İstanbul-Eskişehir arası yaklaşık 408 kilometredir. Tüm seferlerimizin güzergahı, mola yeri ve seyahat süresi gibi detaylarını mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Eskişehir yakınlarındaki diğer sefer noktalarımız

Eskişehir
Otobüs Bileti