Bize Ulaşın
Kampanyalar

Bilet İşlemleri


Tüm yolcularımız ferdi kaza sigortası ile teminat altına alınmaktadır.

Biletinizi alırken doğru bilgi veriniz. Tüm hususları (ad-soyad, TC kimlik no, gün, saat, kalkış ve varış yeri, koltuk no, cinsiyet, vb.) kontrol ediniz. Bu bilgilerin yanlış belirtilmiş olmasının yükümlülüğü yolcuya aittir.

Biletinizin E-faturasını sefer tamamlandıktan sonra www.pamukkale.com.tr/ebilet adresinden temin edilebilirsiniz.

Hareket saatinden 6 saat öncesine kadar bilet değişimi yapılabilir. Biletiniz açık tarihli bilete dönüştürülebilir. 12 saat öncesine kadar iptal işlemi yapılabilmektedir. Açık tarihli biletin kullanım süresi 6 aydır.

Aracın hareket saatinde araç içerisinde hazır bulunmayan yolcularımızın, seyahat hakları geçersiz sayılır.


Çocuk Yolcularımız


Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre 0 – 12 yaş aralığında olan yolcular Çocuk Yolculardır. Kara Yolu Taşıma Yönetmeliğine göre, 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların ayrı koltukta seyahat etmesi zorunludur.

6 ile 12 yaş arası yolcular için Ulaştırma Bakanlığı tarafından düzenlenen ücret tarifesi üzerinden % 30 indirimli olarak uygulanmaktadır.

Yasal indirim kategorisine giren biletlerin satın alma işlemlerini şubelerimizden yapabilirsiniz. 12 yaş ve üzeri tüm yolcular Pamukkart Hesabı edinebilirler.

0 – 12 yaş aralığında olan çocuk yolcuların refakatsiz seyahat etmesi mümkün değildir. 12 - 18 yaş aralığındaki yolcuların refakatsiz seyahat edebilmeleri için ise ebeveynlerinden aldıkları izin belgesini teslim etmeleri gerekmektedir.

18 Yaş Altı Ebeveyn İzin Belgesini indirmek için tıklayınız


Engelli Yolcularımız


Kara Yolu Taşıma mevzuatına göre, en az % 40 oranında engelli olduğunu belgeleyen yolcular için bilet ücreti, Ulaştırma Bakanlığı tarafından düzenlenen ücret tarifesi üzerinden % 30 indirimli olarak uygulanmaktadır

Yasal indirim kategorisine giren biletlerin satın alma işlemlerini şubelerimizden yapabilirsiniz.

Bagaj Kuralları


Kara Yolu Taşıma mevzuatına göre, araçlarda zehirli, yanıcı, patlayıcı, akıcı ve ağır kokulu eşya taşınamaz. Böyle durumlarda bilet iptal işlemi gerçekleştirilmektedir.

Karayolu Taşıma Mevzuatına göre, 30 kg'ı aşan bagajlardan ek bagaj ücreti alınmaktadır.

Yasalar çerçevesinde; bagajlarda kıymetli evrak, kıymetli eşya (para, altın, döviz, mücevher, elektronik eşya vs.) taşınması firma sorumluluğunda değildir. Bu nevi eşyaların müşteri tarafından bagajda taşınması konusunda firmaya yazılı talep halinde; (firma bu nevi eşyaları taşıyıp taşımama konusunda insiyatif sahibidir) ancak firma tarafından verilecek yazı ile olabilir.

Yazılı tutanak olmayan taşımalarda talep reddedilmiş sayılır. Tutanaklandırılmamış bagajların kaybı halinde en fazla bilet tutarının iki misli ücret ödenir.

Terminallerimize emanet eşya ve bagaj bırakılması Emniyet Müdürlüğü tarafından güvenlik gerekçesiyle yasaklanmıştır.

Evcil Hayvanlarımız İle Yolculuk


Aşı karneli kedi, köpek (tehlike arz edenler hariç) ve kuş (saka, muhabbet kuşu veya kanarya) gibi 8 kg. ağırlığın altındaki evcil hayvanlarımız, özel taşıma kafeslerinde (23x30x40 cm. ölçülerinden küçük kafeslerde) kilitli olmak şartıyla, hayvan sahibi yolcumuzun kucağında seyahat edebilir.Kucakta taşınabilme ağırlık ve ölçü limitleri, taşıyıcı yolcunun ve yanındaki yolcunun seyahat güvenliği gözetilerek belirlenmiştir. Hayvan sahibi yolcumuz, evcil hayvanı için dilerse standart fiyat tarifesine uygun olarak koltuk satın alabilir.

8 kg. ağırlığın üzerindeki evcil hayvanlarımız ise yalnızca bagaj bölümünde ve özel taşıma kafeslerinde, veteriner hekim kontrolünde uyuşturulmuş bir şekilde, otogar yetkililerimiz ile evcil hayvan sahibi yolcumuz arasında imza karşılığında gerçekleştirilebilir.Belirtilen koşulların sağlanmadığı ya da yolculuğun evcil hayvanımızın sağlığına zarar verebileceğine kanaat getirilen durumlarda ulaşımını sağlamama inisiyatifi firmamıza aittir.