Kampanyalar

Karamürsel » Balıkesir Otobüs Bileti

Marmara Bölgesi’nde bulunan Balıkesir’in, aynı zamanda Ege denizine de kıyısı bulunmaktadır. Ülkemizin en popüler tatil beldelerine ev sahipliği yapan Balıkesir Masmavi denizi, doğa harikası Kazdağları ve yaz aylarında şenlenen cıvıl cıvıl adaları, doğal güzellikleri ve mavi bayraklı plajlarıyla nefis bir tatilin kapılarını aralıyor.

Özellikle yaz aylarında Altınova İskelesi, Ayvalık, Altınova, Küçükköy (Yeniçarohori), Çamlık, Sarımsaklı, Erdek, Ocaklar, Edremit, Akçay, Altınoluk, Burhaniye, Gömeç, Avşa Adası, Cunda Adası gibi çok sayıda tatil bölgesi ile en çok ziyaret edilen illerimizden biri Balıkesir.

Tarihin Kokusunu Almak İçin Gezilecek Yerler

• Tarihi M.Ö. 7. ve 8. yüzyıllara dayanan, Troia savaşlarını anlatan belgelerde de ismine sıklıkla rastlanan Antandros Antik Kenti, Altınoluk'a 2 km mesafede yer alıyor. Burayı ziyaretçiler için kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri yapan, mozaik zemin ve duvar freskleriyle süslenmiş ve harika bir şekilde korunmuş Roma evi.
• Balıkesir Kuva-yi Milliye Müzesi 1840 yılında inşa edilmiş bir konak evi. Kurtuluş Savaşı sırasında yerel bir merkez olarak kullanılan konak, daha sonra müzeye dönüştürülmüş.
• Balıkesir Ayvalık ilçesinde yer alan İlk Kurşun Tepesi, Cumhuriyet Dönemi’nde düşmana atılan ilk kurşunun anısına yaptırılmış turistik bir gezi noktası.

Görsel Şölen Yaşatacak Yerler

• Balıkesir'in Edremit ilçesinde yer alan Kazdağı Milli Parkı, sayısız ağaç türü ve efsane güzellikteki Şahinderesi Kanyonu ile kesinlikle görülmeye değer bir yer. Kaz Dağı Milli Parkında 101 aileden 900 kayıtlı bitki türü var. Türkiye’ye özel en az 68 nadir bitki var ve bunların 23’ü milli Park’a endemik.
• Manyas, Gönen ve Bandırma arasında yer alan Manyas Kuş Cenneti Milli Parkı’nı ziyaret eden 246 kuş türü olduğu tahmin edilmekte. Kuşlar ve genel olarak park hakkında ayrıntılı bilgi, parkın içindeki müze tarafından sağlanıyor.
• Şeytan Sofrası kadar ünü tüm dünyayı sarmasa da büyüleyici manzarasıyla gün batımının keyfini çıkarabileceğiniz diğer bir gezi noktası da Cennet Tepesi.
• Aşıklar Tepesi Ayvalık’a bağlı bir yerleşim olan Cunda Adası’nın simgesi haline gelmiş. Gelmişken çay – kahve eşliğinde muhteşem gün batımı manzarasının tadını çıkarın.

Sağlığa Faydalı Yerler

• Hisaralan Kaplıcası radyoaktivite özelliği taşıyan kaplıca suyu sodyum bikarbonat içermektedir. Özellikle de ağrılı hastalıklar olarak bildiğimiz birçok hastalığa şifa olduğu söylenmekte.
• Şehirdeki termal su bakımından zengin Susurluk Kaplıcaları’nın yanı sıra Emendere, Hisaralan, Güre ve Derman Kaplıcaları’na da giderek sağlıklı bir tatil geçirebilirsiniz.

Nerede Ne Yesek?

• Oldukça lezzetli zeytinyağlarının üretildiği Balıkesir’de zeytinyağlı yemekler çok meşhur.
• Dünya genelinde en çok sevilen Türk köftesinden biri de Edremit köftesi. İçinde Edremit iline ait olan hayvanlardan alınana etler ile yapılmakta. Etin en önemli özelliği oldukça yumuşak olması. Ayrıca Edremit köftesi pişerken ala sulu diye bilinen bir usul ile pişmekte.
• Balıkesir iline ait olan ve oldukça yararlı tatlılardan biri de höşmerim tatlısı. Bu tatlının en önemli özelliği ise keçi sütü peynirinden yapılması.
• Balıkesir kaymaklısı adı verilen kaymaklı ekmek kadayıfına benzer tatlı da Balıkesir’in en meşhur lezzetlerinden biri.

Balıkesir’in tarihini, doğasını, yemeklerini say say bitmez. Siz iyisi mi bi’ Balıkesir otobüs bileti alın, bu tarih ve doğa kokan şehrin keyfini çıkarın.

Pamukkale Turizm ile Karamürsel-Balıkesir arası yaklaşık 228 kilometredir. Tüm seferlerimizin güzergahı, mola yeri ve seyahat süresi gibi detaylarını mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.