Kampanyalar

Isparta » Afyon Otobüs Bileti

Binlerce yıllık medeniyetlerin kültür ve sanatını yansıtan arkeolojik kalıntılarıyla, asırlık yapılarıyla, milyonlarca yılda oluşmuş mağaralarıyla, termal zenginlik ve doğal güzellikleriyle, ören yerleriyle eşsiz bir şehir Afyonkarahisar. Yüzyıllardır alın teri ve göz nuru ile süregelen el sanatları, açık hava tapınakları, mutfağı ve turizm potansiyeli fazla olan yöre pek çok tarihî ve tabiî güzelliklerin bulunduğu bir turizm cenneti.
Kaplıcaları, tarihi eserleri, alternatif turizm çeşitliliği, kültür ve inanç turizmi, festival ve şenlikler gibi çeşitli turizm değerlerine sahip olan Afyonkarahisar Anadolu’nun batı yakasında bir kavşak noktası olup, kara ve demiryolu ile doğuyu batıya, kuzeyi güneye bağlayan doğal bir kapı konumunda. Gezi planınızı yaptığınızda bu şehirde birçok gizli cevheri keşfetmeye hazır olun.

Tarihin Kokusunu Almak İçin Gezilecek Yerler

• Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Romalılar, Bizans ve Selçuklu medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olan şehir, Synnada, Apameıa, Docımeıum gibi birçok antik kenti de bünyesinde barındırıyor.
• Afyon Kalesi, Sandıklı Kalesi, İshaklı Kervansarayı, Döğer Kervansarayı, Çay Kervansarayı, Bolvadin - Kırkgöz Köprüsü, İhsaniye Ayazini Kasabası ve İhsaniye Döğer Ören yeri ilin asırlardır sahip olduğu tarihi dokunun birer parçası. Zamana tanıklık eden şehrin zenginliği, unutulmaz deneyimler yaşamanızı sağlayacak.
• Kocatepe Anıtı, Büyük Taarruz Şehitliği, Başkomutan Mustafa Kemal Anıtı ve Zafer Anıtı’nı dolaştıkça gün yüzüne çıkan mücadele ve zafer ruhunu hissedeceksiniz.

Görsel Şölen Yaşatacak Yerler

• Doğallığıyla büyüleneceğiniz Kurtini Mağarası ve Buzluk Mağarası şehrin bir başka yanından görünür bizlere.
• Frig vadisi doğanın renkleri ve tarihi eserlerle birleşince tüyleri ürperten cinsten bir gizem, bir büyü hissettiriyor. Tılsımlı Frig Vadisi’ni, Midas’ın kulaklarından, kehanetlere uzanan efsaneleri ve arkasındaki gerçekleri adım adım izleyip ürperten bu şehri görmeden geçmeyin.
• Akdağ, Acıgöl, Akşehir ve Eber Gölü’nde kuş gözlemi yapıp, eşsiz manzaranın keyfini çıkarmayı unutmayın.

Sanatla Buluşma Noktaları

• Afyonkarahisar’ın en büyük camilerinden birisi Ulu Cami. Anadolu Selçukluları devrinden kalan sanatın tarihle harmanlandığı bu yapı görülmeye değer.
• Afyonkarahisar Müzesi, Zafer Müzesi ve Bolvadin Müzelerini gezerken şehrin sanat ruhunu hissedebileceğinize emin olabilirsiniz.
• El emeği kök boyalı kilimleri, ipek halıları, mermer bibloları ve satranç takımlarını bu şehirden alabilir, geleneksel sanatı evinize taşıyabilirsiniz.

Nerede Ne Yesek?

• Zengin bir mutfağa sahip olan yörede; hamur işleri, haşhaşlı ve kaymaklı yiyecekler ön planda. Sakala çarpan çorbası, çullama köfte, ilibada dolması, sırt dolması, nohut çöreği, göce köftesi ve tarhanası, Özbek pilavı, Afyon salatası yöreye has özellikler taşıyan başlıca yemekler arasında.
• Yemeğin üstüne yörede en çok bilinen tatlılardan Afyon kaymağı, lokum ve şekerlemeleri denemenizi mutlaka tavsiye ederiz.

Termalin, mermerin, zaferin, sucuk ve kaymağın başkenti Afyonkarahisar anlatmaktan çok gezilmesi gereken bir şehir. Siz iyisi mi bi’ Afyon otobüs bileti alın, birçok uygarlığın izlerini katmanlar halinde taşıyan ve zamana tanıklık eden şehrin keyfini bir an önce çıkarın.

Pamukkale Turizm ile Isparta-Afyon arası yaklaşık 156.8 kilometredir. Tüm seferlerimizin güzergahı, mola yeri ve seyahat süresi gibi detaylarını mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.