Kampanyalar

Burhaniye » Muğla Otobüs Bileti

Tatil denince aklımıza ilk gelen yerlerden olan Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye, Akyaka, Gökova gibi bölgelere ev sahipliği yapan Muğla'da gezip görebileceğiniz, eşi benzeri olmayan çok fazla güzellik bulunuyor.

Tarihin Kokusunu Almak İçin Gezilecek Yerler

• Eski cezaevi binası olan, arkeolojik kalıntıların sergilendiği Muğla Müzesi, Muğla gezilecek yerler listesinde ilk sırada yer alıyor.
• Fethiye Müzesi ise Fethiye ve çevresindeki kazılardan çıkarılan arkeolojik eserler kronolojik sıralamaya göre düzenlenmiş.
• Osman Hamdi Bey Konağı, Muğla’nın Yatağan ilçesinde bulunuyor. Ünlü ressam ve arkeolog Osman Hamdi Bey’in, iki yıl yaşadığı ev olarak biliniyor.
• Türkiye’deki tek sualtı arkeoloji müzesi Bodrum Sualtı Arkeolojik Müzesi Bodrum Kalesi içerisinde yer alıyor.
• Muğla, insana zamanda yolculuk yaptıran birçok antik kentin de şehri. Labranda Antik Kenti, Euromos Antik Kenti, İasos Antik Kenti, Loryma Antik Kenti, Kaunos Antik Kenti, Knidos Antik Kenti, Stratonikeia Antik Kenti, Tlos Antik Kenti, Kadyanda Antik Kenti, Telmessos Antik Kenti, Amintas Kral Mezarları, Kayaköy bunlardan sadece birkaçı.

Görsel Şölen Yaşatacak Yerler

• Muğla, deniz, kum ve güneşin muhteşem birleşimi plajları ile de adeta bir kumsal cenneti. Sarıgerme Plajı, Zeytinlikuyu Plajı, Kızkumu Plajı, Ölüdeniz, İztuzu Plajı, Bitez Plajı, İçmeler Halk Plajı, Belcekız Plajı, İnlice Halk Plajı, Kıdrak Plajı, Hayıtbükü Plajı, öne çıkan plajlardan sadece bazıları.
• Milas’ın Gökçeler Köyü’nde yer alan Uyku Vadisi, doğal park olarak turizme açılmış ve içerisindeki muhteşem doğa güzellikleriyle sık sık ziyaret ediliyor. 40 tane mağarasıyla da göz dolduruyor.
• Çubucak Tabiat Parkı Türkiye’nin en büyük çadır kampı. İster kendi çadırınız veya karavanınızla gelerek, ister buradan bir çadır kiralayarak konaklayabilirsiniz.
• Usuluk Koyu Tabiat Parkı masmavi denizi, temiz kumsalı, sessiz ve sakin ortamıyla, kent kargaşasından uzaklaşmanızı sağlayacak.
• Azmak Nehri, Dalaman Çayı, Saklıkent Kanyonu, Turgut Şelalesi, Toparlar Şelalesi, Gizlikent Şelalesi doğal kaynakları ve havasıyla, her zaman aranılan sakinlikte yerlerden.
• Bodrum Tuzla Kuş Cenneti özellikle kuşların üreme mevsiminde, mart ve nisan aylarında, dansları ve göç hareketleriyle oldukça keyifli anlar yaşatıyor.
• Yeşil ve mavinin birçok tonunu görmek, huzur ve sakin bir yaz tatili için Kumlubük Koyu, Bozukkale Koyu, Hisarönü, Günlüklü Koyu, Şeytan Yalısı, Kargı Koyu, Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi, Marmaris Boncuk Koyu, Akbük Koyu, Palamutbükü Koyu, Çökertme Koyu, Turunç Pınarı Koyu, Ekincik Koyu, Gemiler Koyu, Gökgemile Koylarından birini seçebilirsiniz.
• Dünyanın en uzun 10 yürüyüş yollarından birisi olan Likya Yolu Antalya ile Fethiye arasında yer alıyor. Toplamda 535 kilometre uzunluğa sahip olan Likya Yolu, trekking yapmak isteyen kişilerin ilk uğrak yerlerinden birisi. Likya Yolunda yürüyüş yaparken Simena, Olymmpos, Lmyrna, Myra, İdyros, Phaselis gibi antik kentlerini de görme fırsatına sahip olabilirsiniz
• Olağanüstü manzarasına yakından tanıklık edeceğiniz, çektiğiniz fotoğraflarla arkadaşlarınızı kıskandıracağınız adalarından bazıları ise Cennet Adası, Sedir Adası, Karaada, Çatal Ada, Şövalye Adası, Gemiler Adası.
• Saklı Göl, Köyceğiz Gölü, Bafa Gölü’nde ise genelde tercih edilen aktivite tekne turu olurken, İncirliin Mağarası, Nimara Mağarası, Fosforlu Mağara, Mavi Mağara yürüyüş rotalarına dâhil edilebilecek güzellikler.
• Doğa harikası olan yerlerden bir diğeri de Bördübet Koyu. ”Amazon Koyu” olarak da bilinen Bördübet Koyu, içerisinde saka, bülbül, atmaca ve dağ güvercini gibi pek çok kuş çeşidini barındırmasıyla adeta saklı bir cennet.
• Marmaris’te bulunan ve yöre halkı tarafından “Eski Marmaris Yolu” olarak adlandırılan Âşıklar Yolu bölgeye gelen herkes tarafından görülmesi gereken bir yer. Bu yolun her iki tarafında da Okaliptüs ağaçları bulunmakta. Ağaçların yetişip büyümesi ile beraber ortaya çıkan görüntü buranın dünyaca ünlü bir yer haline gelmesini sağlamış.

Muğla’nın tarihini, doğasını, yemeklerini say say bitmez. Siz iyisi mi ’ya bi’ Muğla otobüs bileti alın, bu tarih ve doğa kokan şehrin keyfini çıkarın.

Pamukkale Turizm ile Burhaniye-Muğla arası yaklaşık 405 kilometredir. Tüm seferlerimizin güzergahı, mola yeri ve seyahat süresi gibi detaylarını mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.