Kampanyalar

Burdur » Ankara Otobüs Bileti

Anadolu’nun kalbinin attığı başkent Ankara, her adımınızda sizi tarihle buluşturuyor. Ankara’yı keşfe ilk olarak Atamızı ziyaret ederek başlayabilirsiniz. Ankara’nın en önemli merkezlerinden biri olan Ulus’tan diğerine yani Kızılay’a doğru ilerlerken yol boyunca eski meclisi, tarihi binaları, anıtları göreceksiniz. Ulus’taki Zafer Anıtı’nın ve Sıhhiye’deki Hitit Heykeli’nin önünde durup etrafı seyrederken tarihe tanıklık edeceğinize emin olabilirsiniz.
Tarihinin yanı sıra Ankara’nın günlük yaşamını deneyimlemek isterseniz Tunalı Hilmi Caddesi, Bahçeli 7. Cadde, Gaziosmanpaşa Caddesi, Arjantin Caddesi, Filistin Caddesi gibi yerler gece hayatının yoğun olduğu, bazıları fazla lüks bazıları öğrenciye hitap eden mekanları görmeden Ankara’dan ayrılmayın. Ayrıca, Gençlik Parkı içindeki lunaparkta adrenalin tutkunlarının eğlenebileceği sayısız oyun aleti bulunuyor. Eğer bir macera arıyorsanız burayı kesinlikle keşfedin.

Tarihin Kokusunu Almak İçin Gezilecek Yerler

• Tarihi dokularıyla Hacı Bayram Camisi, Kocatepe Cami, Ankara Kalesi, Aslanhane Camisi, Augustus Tapınağı, Roma Hamamları, Hamamönü görülmeye değer kültürel miraslar arasında.
• Şehrin merkezindeki gezinize İlk olarak Ulus’tan başlamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü Ankara’da çoğu turistik mekan Ulus çevresinde. Cumhuriyet Caddesi üzerinden Ulus Heykel meydanına doğru yola çıktığınızda sizi ilk olarak 2. TBMM binası karşılıyor. Biraz ilerisinde ise 1. TBMM binası bulunuyor. Cumhuriyet Müzesi olarak kullanılan 2. TBMM binası içerisinde başta Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere birçok önemli isme ait şahsi eşyalar ve bilgiler mevcut.

Görsel Şölen Yaşatacak Yerler

• Ankara denizi olmayan ama parklarıyla ününe ün katmış nadide şehirlerden birisi. Doğayla iç içe olmak istiyorsanız Eymir Gölü ya da Gölbaşı’nı tercih ederbilirsiniz. İki gölde de tüm gölü gezebileceğiniz bir bisiklet turu yapabilirsiniz. Gölbaşı’nın balık tutmak için de oldukça elverişli olduğunu unutmayın.
• Ayrıca, Gençlik Parkı, Kuğulupark, Dikmen Vadisi, Göksu Parkı, Harikalar Diyarı, Altınpark ve Cemre Parkı görülesi yerler arasında.

Sanatla Buluşma Noktaları

• Ankara için önemli olan birçok sanat noktası var ki Devlet Resim ve Heykel Müzesi bunlardan sadece biri. Sanat kokan bu müzenin içinde ayrı ayrı sergiler bulunuyor. Bu müze fotoğraf ve heykel sanatının meraklıları için kaçırılmayacak bir fırsat denebilir. Bu tarihi binanın hemen yanında ise Etnoğrafya Müzesi konumlanıyor. Müze içinde bulunan eserler İslam etkisi altındaki Türk sanat, kültür ve yaşam ürünlerinden oluşuyor. Burada Selçuklu döneminden kalan çeşitli el yapımı halı ve kilimler, tarihi kişilere ait özel eşyalar, tabancalar, Osmanlı savaş gereçlerine rastlayabilirsiniz. Müze içinde devasa bir kütüphane mevcut ve bu kütüphanede her döneme ait eserler yer alıyor.
• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Devlet Opera ve Balesi, Devlet Tiyatroları görülmesi gereken yerler arasında olup, Cer Modern, Galeri Artist, IC Sanat Galerisi, 8 Hubb Art Gallery ve Ankara Sanat Atölyesi sanatsal anlamda gezilecek yerler arasında da başı çekiyor.

Nerede Ne Yesek?

• Gelelim Ankara’da ne yenir sorusuna. Öncelikle Hamamönü’nün tarihi evlerine gittiğinizde, Mehmet Akif’in evini de görmüş olacaksınız, burada satılan Ankara simidini sokak aralarında gezerken yemek adettendir, bunu da gezi notlarınıza ekleyebilirsiniz. Ayrıca çubuk turşusu, Ayaş domatesi ve yaprak dönerini yemeden dönmeyin. Yolunuz Beypazarı ilçesine düşerse, meşhur Beypazarı kurusundan ve kuşbaşılı güvecinden de tatmayı unutmayın.

Ülkemizin başkentini yerinde görmek ve deneyimlemek için en iyisi bi’ Ankara otobüs bileti alın bu tarihi kente bir yolculuk yapın.

Pamukkale Turizm ile Burdur-Ankara arası yaklaşık 414.7 kilometredir. Tüm seferlerimizin güzergahı, mola yeri ve seyahat süresi gibi detaylarını mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Ankara yakınlarındaki diğer sefer noktalarımız

Ankara
Otobüs Bileti
Mengen
Otobüs Bileti
Polatlı
Otobüs Bileti