Kampanyalar

Bandırma » Denizli Otobüs Bileti

Denizli, Ege Bölgesi’nin İzmir’den sonra sanayisi, turizmi, tekstili ile en gelişmiş ikinci şehri. 19 antik şehri bulunan Denizli dünyaca ünlü Pamukkale Travertenleri’ne de sahip, gezip görülebilecek birçok tarihi ve doğal güzellikleri de ön planda.Yeni bir turizm noktası ise yılın altı ayı karlar altında kalan Nikfer Bozdağ Kayak Merkezi. Birçok tatil beldesine de komşu olan bu güzel şehir, Ege Bölgesi seyahatleriniz arasında mutlaka bulunmalı.
Ülkemizin tekstil ihracatında da büyük paya sahip olan Denizli, ekonominin göz bebeği konumunda. Denizli ev tekstili üretiminde Türkiye’nin ilk üç şehri arasında yerini alıyor. Bu sebeple bu şehirde tarihi öğelerin ve şifa kaynaklarının yanı sıra birçok tekstil mağazasına da rastlayabilirsiniz.

Tarihin Kokusunu Almak İçin Gezilecek Yerler

• Sağlık sektöründe de gelişmiş olan Denizli, kaplıcalarıyla da turizm ekonomisine katkı sağlamayı başarıyor. Eğer sıcak suya merakınız var ise Karahayıt en ünlü kaplıca merkezi olarak sizleri bekliyor.
• Hierapolis ve Laodikya Antik Kent’e de uğramayı unutmayın.
• Akhan ve Çardakhan Kervansarayları, UNESCO Kültürel Miras Geçici Listesinde yer alıp, Kaklık Mağarası, Keloğlan Mağarası, Apollon Lairbenos Tapınağı ve Tripolis’te tarihi gezilerinizde görülesi yerler arasında.
• Alışveriş yapmak isteyenlere ise havludan bornoza, nevresimden peştamale birçok ev tekstili ürünü barındıran Babadağ İş Hanı’nı tercih etmeleri ve Buldan’dan aynı adla üretilen el dokuma ürünlerden satın almaları önerilir.

Görsel Şölen Yaşatacak Yerler

• Denizli’ye gelip de Pamukkale’ye gitmemek tabii ki olmaz. Kendinizi bulutların üstünde hissedeceğiniz Pamukkale Travertenleri, kaplıca suyunun taşıdığı karbonat mineralleri ile teraslar ve travertenler oluşarak bembeyaz bir renge bürünmesini sağlıyor.
• Denizli’nin sıcak ikliminden uzak, yıllarca süren akışla oluşan görkemli sarkıt dikitleri ve mağarasında yüzülebilen derinlikte bir de gölü saklayan Güney Şelalesi tam size göre.
• Bunun dışında Acıgöl ve Saklı Göl de görülesi yerler arasında ilk sırada.
• Bütün Denizli’yi kuşbakışı olarak görüp şehirden uzakta bir yayla havası almak isteyenlere de Bağbaşı’ndan kalkan teleferiklerle yaylaya çıkmalarını tavsiye ediyoruz.

Sanatla Buluşma Noktaları

• Pamukkale Arkeoloji Müzesi, Hierapolis kentinin en büyük yapılarından biri olan Roma Hamamı, 1984 yılından beri Hierapolis Arkeoloji Müzesi olarak hizmet veriyor. Müzede Hierapolis kazılarından çıkan eserlerin yanında Laodikeia, Colossai, Tripolis, Attuda gibi Lycos vadisi kentlerinden gelen eserler de bulunuyor.
• Ayrıca Atatürk Evi Etnografya Müzesi ve Antik Tiyatro seyahatinizde gidilecek noktalar arasında yerlerini almalı.

Nerede Ne Yesek?

• Denizli, Ege Bölgesi’nde en çok et tüketen şehirler arasında yerini alırken, kendine has tandır kebabı adıyla da bilinen Denizli kebabı, hemen hemen herkesin damak tadına hitap ediyor.
• Farklı lezzetler denemeyi seviyorsanız yoğurtlu patlıcan gömmesi ve taratorlu börülceyi tercih edebilirsiniz.
• Ayrıca Denizli’ye gelip de Serinhisar’ın meşhur leblebisinin tadına bakmadan, keşkek, aşure ve yanık kokulu yoğurt yemeden gitmeyin.

Denizli’nin tarihini, doğasını, yemeklerini say say bitmez. Siz iyisi mi bi’ Denizli otobüs bileti alın, bu tarih ve doğa kokan şehrin keyfini çıkarın.

Pamukkale Turizm ile Bandırma-Denizli arası yaklaşık 409.8 kilometredir. Tüm seferlerimizin güzergahı, mola yeri ve seyahat süresi gibi detaylarını mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.