Kampanyalar

Manavgat Otobüs Bileti

Türkiye'nin Antalya iline bağlı olan Manavgat, doğal güzellikleri, tarihi kalıntıları ve eğlence olanaklarıyla tatilcilerin ilgisini çeken önemli bir turistik şehirdir. Manavgat, sahip olduğu zengin kültürel mirası ve çeşitli aktiviteleriyle unutulmaz bir tatil deneyimi sunar.

Manavgat Tarihine Bir Yolculuk

Lyrbe Antik Kenti: Lyrbe (Seleukeia) Antik Kenti'ne Antalya İli Manavgat İlçesi Bucakşeyhler Mahallesi (Köyü) içinden geçilerek ormanlık manzarası çok güzel bir yol içinden geçilerek gidilir. Antik Kent Antalya bölgesindeki en güzel kalıntılardan biridir.
Aspendos Tiyatrosu: Serik ilçesi sınırları içerisinde bulunan Aspendos Tiyatrosu, yaklaşık 40 kilometre uzaklıktadır. sadece Anadolu'nun değil tüm Akdeniz dünyasının en iyi korunan Roma Dönemi tiyatrosuna sahip olmasıyla ünlüdür.
Side Antik Kenti: Manavgat İlçesi'nin sahil kesiminde bir yarım ada üzerinde kurulmuştur. M.Ö. 8 yy dayanan bir tarihe sahiptir. Side Antik Kenti, tarihi ve arkeolojik zenginlikleriyle ünlüdür. Antik tiyatrosu, agora (toplantı alanı), tapınaklar, anıtlar ve surlarıyla dikkat çeken Side, Roma dönemine ait önemli bir liman kentidir. Side Antik Kenti'ni gezerken, tarihi atmosferi hissedebilir ve antik döneme ait kalıntıları inceleyebilirsiniz.
Side Apollon ve Athena Tapınakları: Özellikle Helenistik ve Roma Dönemine ışık tutan birçok antik kalıntıya rastlayabileceğiniz Side’nin en meşhur tarihi yapılarından biri olarak Apollon Tapınağı’nın M.S. 150 tarihinde inşa edildiği düşünülüyor. Side’yi özel bir Akdeniz kenti yapan kültürel değerler arasında yer alıyor.

Manavgat'ta Gezilecek ve Görülecek Yerler

Manavgat Şelalesi: Manavgat'ın simgelerinden biri olan Manavgat Şelalesi, şehrin merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta yer alır. Türkiye'nin en güzel şelalelerinden biri olarak kabul edilen Manavgat Şelalesi, etkileyici bir manzaraya sahiptir. Büyük bir debiye sahip olan Manavgat Nehri'nin oluşturduğu şelale, yeşilliklerle çevrilidir. Şelalenin çevresinde yürüyüş yapabilir, doğal güzelliklerin tadını çıkarabilir ve su kenarında piknik yapabilirsiniz.
Manavgat Nehri Tekne Turu: Nehirde düzenlenen tekne turları, tatilciler için keyifli bir aktivite seçeneğidir. Tekne turuna katılarak, nehrin serin sularında yüzme molası verebilir, doğal güzellikleri keşfedebilir ve çevredeki doğa manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz.
Manavgat Boğazı ve Kleopatra (Boğaz) Plajı: Doğal güzellikleriyle tatilcilerin ilgisini çeken önemli noktalardır. Tekne turuna çıkarak muhteşem doğal manzaraları keşfedebilirsiniz. Kleopatra Plajı'nda ise güneşlenip serin sulara dalabilir, sahilin keyfini çıkarabilirsiniz. Manavgat'ın doğal güzellikleri ve sakin atmosferi, tatilinizde huzur bulmanızı sağlayacak ve unutulmaz anılar biriktirmenizi sağlayacaktır.
Titreyen Göl: Bölgenin doğal güzelliklerindendir. İlçe merkezinin güneydoğusunda yer alan su kaynağına ulaşımlar özel araçla yapılabilmektedir.
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı: Aynı zamanda Düdensuyu Mağarası’na da ev sahipliği yapan Altınbeşik Mağarası Milli Parkı, Manavgat Vadisi’nin hemen batı sırtında konumlanmıştır. Arkeolojik çalışmaların hala devam ettiği mağaraya girişler yalnızca yaz ve sonbahar mevsimlerinde yapılabilmektedir. Diğer aylarda, bölgedeki yağışların etkisiyle suyla dolan mağara, bölgenin önemli doğal güzellikleri arasında yer almaktadır.

Manavgat Etkinlikler

Manavgat çevresinde yer alan kanyonlar, doğa severler için ideal bir yerdir. Burada yapılan rafting turlarına katılarak heyecan dolu anlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca, kanyonlarda yürüyüş yapabilir, doğal güzellikleri keşfedebilir ve göz alıcı manzaraların tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca bazı bölgelerde yamaç paraşütü yapma imkânı da bulunur. Muhteşem doğa manzaraları eşliğinde adrenalin dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Eğitimli rehberler eşliğinde güvenli bir şekilde yamaç paraşütüne katılabilirsiniz.
Ahmetler Kanyonu: Manavgat sınırları içinde bulunan Ahmetler Kanyonu, görülmesi gereken alanlardan bir diğeridir. 12 km’lik bir alana sahip olan kanyon, içerisinde çok farklı güzellikleri bulunduruyor. Şelaleler, dereler, düdenler bunlardan sadece birkaçı. Türkiye’nin en derin üçüncü kanyonu olarak ön plana çıkıyor. Yaban hayata da ev sahipliği yapan bu alan, aynı zamanda pek çok farklı kuş ve sürüngen türleriyle karşılaşılmasını sağlıyor.
Köprülü Kanyon Milli Parkı: Manavgat'a yaklaşık 60 km mesafede yer alan Köprülü Kanyon Milli Parkı, doğa sporları ve doğa yürüyüşleri için ideal bir yerdir. Kanyonda rafting yapabilir, doğa yürüyüşleri yapabilir ve çevredeki doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Adrenalini yükselten bir deneyim yaşamak isteyenler için Köprülü Kanyon Milli Parkı önerilir.
Darıbükü Kanyonu: İlçenin Karabucak sınırlarında bulunan Darıbükü Kanyonu, benzersiz bir manzarayla karşılaşmanızı olanaklı hale getiren Darıbükü Kanyonu, Antalya’nın görülmesi gereken doğal güzellikleri arasında kendisine özel bir yer ediniyor. Görülmesi gereken yerlerden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. 250-300 m uzunluğuna sahip kanyon derin bir vadi yamacında bulunuyor.
Tazı Kanyonu: İlçenin, Gaziler Mahallesi sınırlarında bulunan Köprülü Kanyon Milli Parkı içinde yer alan kanyonunun genişliği 30-50 metre olmakla birlikte uzunluğu 4 km’dir. Ayrıca kenar yüksekliğinin 300-400 metre olduğunu belirtmek mümkün. Kanyon üzerinde yer alan doğal seyir terası ile kanyonun derinliğini gözlerinizle de görebilirsiniz. Tazı Köyü’nde yer aldığından Tazı Kanyonu olarak adlandırılan bu muhteşem kanyon, ziyaretçilerin farklı aktiviteleri gerçekleştirmesine de olanak tanıyor.
Manavgat Pazarı: Manavgat'ın kalbinde bulunan pazar, alışveriş yapmak ve yerel ürünleri keşfetmek için ideal bir noktadır. Pazarda taze meyve, sebze, tekstil ürünleri, el sanatları ve yöresel lezzetler bulabilirsiniz. Pazar günleri kurulan bu renkli pazarda alışveriş yaparken yerel kültürü ve atmosferi deneyimleyebilirsiniz.

Kumluca Lezzet Durakları

Manavgat'a özgü lezzetler arasında "Manavgat pidesi" ve "sazan balığı" öne çıkar. Manavgat'ın restoranlarında bu lezzetleri deneyebilir, yöresel tatları tatma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ayrıca, Akdeniz mutfağından seçkin lezzetlerin sunulduğu restoranlarda da farklı damak tatları keşfedebilirsiniz.
Manavgat, doğal güzellikleri, tarihi kalıntıları ve eğlence olanaklarıyla tatilciler için cazip bir destinasyondur. Bu güzel şehirde gezilecek ve görülecek yerleri keşfedebilir, çeşitli aktivitelerle zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Zengin kültürel dokusunu ve doğal güzelliklerini keşfederken unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.