Kampanyalar

Köyceğiz » İzmit Kocaeli Otobüs Bileti

İstanbul’un en yakın arkadaşım dediği, tarihi birikim ve Mavi Bayraklı Kandıra sahilleri, Kerpe ve Kefken'in, Pembe Kayalar'ın egzotik güzellikleri, denizle çevrili coğrafyasıyla derin izler barındıran, emekliliğinize ne kadar kaldığını saymanıza neden olacak, "keşke bu yol hiç bitmese"yi içinizden geçireceğiniz doğa yürüyüşlerinin, en misafirperver ev sahiplerinden biri Kocaeli.

Pertevpaşa Camii, Av Köşkü, Kaiser Wilhelm Köşkü, Saat Kulesi, Sırrıpaşa Konağı, Tren Garı, Eskihisar Kalesi ve Darıca Kuş Cenneti’ni ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Maşukiye Kirazlı Yaylası, Aygır Deresi, Menekşe Yaylası, Kartepe Kayak Merkezi, Gölkay Park’ı görmeden, ustalarına göre, kalitesi 22 ayar Osmanlı altını rengini almasından anlaşılan simidinden yemeden, yolların kadim arkadaşı pişmaniyesinden bekleyenlere götürmeden de olmaz.

Görsel Şölen Yaşatacak Yerler

• Kocaeli yaylaları uçsuz bucaksız çam ormanları ile nefes aldırıyor. Başiskele taraflarında İnönü Yaylası, Menekşe Yaylası, Kaya Üstü Yaylası, Serindere Kanyonu, Maşukiye taraflarında ise Kirazlı Yaylası, Kuzu Yaylası gibi yaylalar var.
• Ballıkayalar Tabiat Parkı, Türkiye’de bir spor olarak kaya tırmanışının başladığı yer olmakla beraber Türkiye’nin en popüler kaya tırmanışı noktalarından.
• Başiskele’de bulunan Yuvacık Barajı tepelerde Karadeniz usulü ahşap köy evleri, devasa çam ağaçları, dolambaçlı dağ yolları ve Kirazdere üstüne kurulmuş salaş mekânları ile insanın içini açan manzaralarla dolu.
• Küçük bir Karadeniz kasabası olan Kerpe, deniz keyfi yapılabilecek sahilleri, enteresan yeryüzü oluşumları, sörfe uygun denizi ve kamp alanlarıyla Kocaeli’de denize girilebilecek en uygun yer.
• Kefken Kandıra en çok Pembe Kayaları ile ünlü. Buradaki kaya oluşumları gerçekten de pembemsi bir renkte. Hatta renklerinden ötürü Sultanahmet Cami ve Rumeli Hisarı gibi yapımında bu kayalıklar kullanılmış. Rengi ve deniz ile yarattığı tablo fotoğrafçıları buraya çekiyor.
• Bıçkıdere Göleti’nin, wakeboard olarak bilinen kablolu su kayağının yapılabildiği bir su parkına dönüştürülmesiyle oluşturulduğu bir tesis olan Gölkay Park’ı da ziyaret listenize ekleyebilirsiniz.
• Kartepe Kayak Merkezi’nde mavi (kolay-orta), kırmızı (zor-orta) olmak üzere 2 zorluk derecesinde pistler var.
• Uzuntarla Tabiat Parkı Ormanya, Yüzüklerin Efendisi serisinden fırlama, masal gibi bir yer. Burada konaklama yapamıyorsunuz ama kendi piknik malzemenizi getirip bu ortamda kahvaltı yapmanın keyfine varabiliyorsunuz.

Nerede Ne Yesek?

• İzmit buradan geçen herkesin bir kere de olsa durup satın aldığı, tattığı İzmit Pişmaniyesi ile özdeşmiş, bütünleşmiştir.
• Türkiye çapında oldukça bilinen, meşhur Kandıra yoğurdunu diğer yoğurtlardan farklı kılan özelliği manda sütüyle yapılıyor olması.
• Üstüne antep fıstığı, ceviz veya fındık eklenerek yenilen kuru helva diğer yediğiniz helvaların çok dışında.
• Değirmendere topraklarında yetiştirilen ve yerel olarak en çok tercih edilen fındık türleri arasında yer alan değirmendere fındığını yolunuz düşerse almanız, tatmanız gerek.

Kocaeli’nin tarihini, doğasını, yemeklerini say say bitmez. Siz iyisi mi bi’ Kocaeli otobüs bileti alın, bu tarih ve doğa kokan şehrin keyfini çıkarın.

Pamukkale Turizm ile Köyceğiz-İzmit Kocaeli arası yaklaşık 747 kilometredir. Tüm seferlerimizin güzergahı, mola yeri ve seyahat süresi gibi detaylarını mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

İzmit Kocaeli Varışlı Seferlerimiz