Kampanyalar

Kdz.ereğli » Dalaman Otobüs Bileti

Dalaman, Türkiye'nin güneybatısında yer alan eşsiz doğal güzelliklere sahip bir bölgedir. Zengin tarih, kültür ve doğa mirasıyla dolu olan Dalaman'da gezilecek ve görülecek birçok yer bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli etkinliklerle tatilinizi daha da renklendirebilirsiniz.

Dalaman Tarihine Bir Yolculuk

Kaunos Kral Mezarları (Dalyan Kral Mezarları): Dalaman gezilerinde en sık ziyaret edilen yerlerden biri de denize hakim devasa bir kayanın içine M.Ö. 4. yüzyılda oyulmuş olan 6 tane kral mezarı. Kaunos Kral Mezarları olarak da bilinen ve benzersiz tasarımlarıyla turizm dergilerinin kapaklarını süsleyen etkileyici mezarların en güzel fotoğraflarını gün batımlarında ve geceleri aydınlatıldığında çekebilirsiniz.
Kaunos Antik Kenti: Devasa kayalar üstüne oyulmuş antik mezarları ile ünlü olan Kaunos Antik Kenti önemli tarihi hazinelerimiz arasında. Antik dünyanın en önemli ticaret merkezlerinden biri olan ve tarihi M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzanan etkileyici antik kent, Sülüngür Gölü’ne oldukça yakın olduğu için de sıkça ziyaret ediliyor.
Tlos Antik Kenti: Lidya uygarlığından günümüze kalan en önemli yerleşim alanlarından biri. Dalaman'da düzenlenen doğa yürüyüşleri ve tarih turlarının vazgeçilmez adresi. Antik dönemlerde bölgenin en büyük yerleşim yerinden biri olan ve pek çok efsanede geçen antik kenti çevreleyen kayalar içine oyulmuş yaşam alanları, mabetler ve tiyatrolar arasında unutulmaz bir tarih gezisi yapabilirsiniz.

Dalaman'da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Dalyan: Tarihi kalıntıları, doğal güzellikleri ve caretta carettalarıyla ünlüdür. Dalyan Çayı'nda tekne turuna çıkabilir, antik kent Kaunos'u ziyaret edebilir ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz.
Sarsala Koyu: Arkası gür çam ormanlarıyla önü ise Akdeniz’in masmavi sularıyla çevrili büyüleyici koylarımızdan biri. Sıcak su kaynaklarının karıştığı ılık deniziyle çocuklu ailelerin de en sevdiği koylarından. Aynı zamanda sert rüzgârlardan korunan konumuyla tekne ve yat gezilerinin de vazgeçilmez mola noktaları arasında. Burada güneşlenerek dinlenebilir, denizde yüzebilir veya doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz.
Göcek: Muhteşem koyları ve mavi tur rotalarıyla ünlüdür. Burada tekne turu yapabilir, keşfedilmemiş koylarda yüzme molası verebilir ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Göcek'te bulunan marinalarda şık restoranlarda lezzetli deniz ürünleri yiyebilirsiniz.
Yuvarlakçay: Serin suları ve doğal havuzuyla doğaseverlerin ilgisini çeker. Burada doğa yürüyüşleri yapabilir, piknik yapabilir ve rafting deneyimi yaşayabilirsiniz.
Dalaman Nehri: Rafting severler için ideal bir destinasyondur. Nehirde rafting yapabilir, eğlenceli ve heyecan dolu bir aktivite deneyimi yaşayabilirsiniz.
Ekincik Koyu: Dalaman’ın en sevilen yat ve tekne destinasyonlarından biri de ilçeye yaklaşık 1 saat uzaklıktaki Ekincik Koyu. Çevresini saran el değmemiş çam ormanlarıyla tekne gezilerini yanı sıra doğa yürüyüşleri ve gelişmiş turizm olanaklarıyla da dikkat çekiyor.
Göbün Koyu: Göcek Körfezi’nin sert rüzgârlardan en çok korunan koyu olmasıyla ünlü Göbün Koyu, her deniz ve doğa tutkununun yakından görmesi gereken tabiat cennetlerimizden biri. Tropik bir adayı andıran el değmemiş güzelliğiyle popüler bir yat ve tekne mola noktası haline gelen yemyeşil koyda hiçbir yerleşim ve yapılaşma bulunmuyor.
Kayacık Sahili: Dalaman ilçe merkezinden 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Manzarası ile büyüleyen Kocagöl ile berrak deniz arasında uzanmaktadır. İnce kumlu plaja sahip olan sahil, sakin hali ile de dikkat çekiyor.

Dalaman Etkinlikler

İztuzu Plajı: Dalaman gezinizde kesinlikle uğramanız ve cam berraklığındaki denizinin tadını çıkarabileceğiniz bir plaj. Türkiye’nin en önemli deniz kaplumbağa yumurtlama alanlarından biri olduğu için koruma altına alınan plaj, 4,5 kilometreyi aşan uzunluğuyla ülkemizin en uzun plajlarından da biri.
Hamam Koyu: Antik efsanelere konu olan Kleopatra Hamamı’na da ev sahipliği yapan ve ismini de buradan alan Hamam Koyu’nda binlerce yıllık antik hazinelerle süslü kristal berraklığındaki sulara kendinizi bırakabilirsiniz. Şnorkelli, tüplü ve tüpsüz dalışlar yapmak için bölgedeki en çok tercih edilen koylardan biri. Zeytin ve çam ağaçlarıyla sarılı el değmemiş güzelliğiyle antik dönemlerden beri çok ilgi görüyor.
Yassıca Adaları (Yassıcalar): Ege ve Akdeniz’de düzenlenen tekne gezilerinin en sevilen mola noktalarından biri olan Yassıca Adaları, çam ile zeytin ağaçlarıyla süslü küçük adalarıyla görülmeye değer manzaralar sunuyor. Yılın her mevsimi düzenlenen tüplü ve tüpsüz dalış turlarıyla benzersiz su altı manzaralarına şahit olabileceğiniz adalarda unutulmaz bir deniz günü yaşayabilirsiniz.
Dalaman Çayı: Bölgenin en önemli doğa sporu merkezlerinden biri haline gelen Dalaman Çayı, bakir doğal güzellikleri ve sarp kayalar arasında akan buz gibi sularıyla 229 kilometre boyunca ilerliyor. 26 kilometre boyunca ve zorluk derecelerine göre düzenlenmiş rafting parkurlarıyla çok ilgi gören ve yaz aylarında hırçın sularda rafting yapmak isteyen macera tutkunlarını çeken Dalaman Çayı’nda kano veya sandallarla da gezilere çıkarak unutulmaz bir gün yaşayabilirsiniz.
Kapıkargın Kükürt Kaplıcası: Kükürt kaplıcaları hem çeşitli rahatsızlıklara şifa olması hem de yorgunluğu atması gibi iyi yanları ile binlerce kişiyi kendisine çekmektedir. Dalaman gezilecek yerler arasında en dinlendirici yerlerden biri olan Kükürt Kaplıcaları, oldukça popüler yerlerden biridir.
Sultaniye Kaplıcaları: Dalaman gezinizde hem rahatsızlıklarınız için şifa bulmak hem de yorgunluk atmak için 57 kilometre uzaklıktaki Sultaniye kaplıcalarına uğrayabilirsiniz. Kaplıcanın kalsiyum, klorür, sülfat, sülfür, bromür bakımından zengin, radyoaktif özelliklere sahip 39 derecelik suları başta romatizma ve kas sorunları olmak üzere cilt, metabolizma ve dolaşım sistemi sorunlarına kadar onlarca hastalığın tedavisi için kullanılıyor.

Dalaman Lezzet Durakları

Dalaman'a özgü meşhur lezzetler arasında Ege ve Akdeniz mutfağından seçenekler bulunur. Özellikle taze deniz ürünleri, zeytinyağlılar, kebap çeşitleri ve yöresel tatlılar denemenizi öneririm. Ayrıca bölgede bulunan restoranlarda lezzetli ve taze malzemelerle hazırlanan yöresel yemekleri tatmanızı öneririz. Dalaman'ın meşhur lezzetleri arasında; deniz börülcesi, mavi yengeç, yayın balığı, zeytinyağlı bamya, keşkek, çökertme kebabı, kabak çiçeği dolması, turp salatası bulunmaktadır.
Dalaman, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri, su sporları ve lezzetli mutfağıyla tatilciler için unutulmaz bir deneyim sunar. Burada yapılacak etkinliklerle dolu bir tatil geçirebilir, eşsiz doğa ve tarihle iç içe olabilirsiniz. Dalaman'ın benzersiz atmosferini keşfetmek için rotanızı bu güzel bölgeye çevirebilirsiniz.

Pamukkale Turizm ile Kdz.ereğli-Dalaman arası yaklaşık 976.5 kilometredir. Tüm seferlerimizin güzergahı, mola yeri ve seyahat süresi gibi detaylarını mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kdz.ereğli Kalkışlı Seferlerimiz