Kampanyalar

Dikili » Uşak Otobüs Bileti

Eski adı Uşşak yani Aşıklar Diyarı olan Uşak eski Çağ ve Modern Çağ’a ait izler taşıyan tarihi yapılar ve bölgelerin yanı sıra doğal güzellikleri ile de kendinden söz ettiren, Ege ve İç Anadolu Bölgesi’nde geçit oluşturan bir şehirdir.

Aynı zamanda ülkemizde ilk elektriği kullanan şehirdir ve ilk şeker fabrikası da burada kurulmuştur. El dokuması halıları, renkli kilimleri, battaniyeleri, eşsiz tarhana çorbası, tarihi ve muazzam doğası ile ünlü ilimiz Uşak, huzuru bulacağınız yerlerdendir.

Tarihin Kokusunu Almak İçin Gezilecek Yerler

• Cumhuriyet’in ilk yıllarından günümüze kadar gelmeyi başaran Tarihi Uşak Evleri iki katlı olup, birinci katları taşken ikinci katları ahşap yapılıdır. Uşak’ın simgesi haline gelen bu evleri görmenizi tavsiye ederiz.
• Uşak kent merkezinde yer alan Atatürk ve Kurtuluş Anıtı, Uşak’ın Türk süvarileri tarafından kurtuluşunu simgeliyor. Kaide üzerinde; Türk milletinin tutsak edilemeyeceğini ve daima özgür kalacağını simgeleyen zafer sütunu yer alıyor.
• Uşak Arkeoloji Müzesinde birçok tarihi eserin yanı sıra 1960’lı yıllarının ikinci yarısında Uşak’tan kaçırılıp Amerika’ya götürülen ve Kültür Bakanlığı tarafından açılan dava sonucu 1993 yılında Türkiye’ye geri getirilen ”Karun Hazineleri” yani ”Lidya Hazineleri” de sergileniyor.
• Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi Kurtuluş Savaşı sırasında karargâh olarak kullanılan eski bir konak. Binada Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı sırasında Uşak’ta bulunduğu süre boyunca kullandığı odası da bulunuyor ve onun anısına bu oda hiç bozulmayarak, olduğu gibi korunmuş.
• Uşak Bedesteni günümüzde Sahaflar Çarşısı olarak kullanılan çok eski bir bedesten. Keyifli bir şehir merkezi gezi noktası olabilir.

Sağlığa Faydalı Yerler

• Yer altı kaynakları açısından oldukça zengin olan Uşak'ta birçok kaplıca bulunuyor. Kaplıca seyahatleriniz için Hamamboğazı Kaplıcaları, Aksaz Kaplıcası, Örencik Kaplıcası, Emirfakılı Kaplıcası güzel alternatifler olabilir.

Görsel Şölen Yaşatacak Yerler

• Ulubey ilçesinde yer alan Ulubey Kanyonu, dünyanın en büyük ikinci kanyonu olma özelliğini taşıyor. Macera tutkunlarındansanız veya yeni heyecanları sevenlerdenseniz, bir rota belirleyip doğa yürüyüşü yaparak kanyonu keşfe çıkabilirsiniz.
• Uşak'ın en güzel mesire alanlarından Göğem Göleti, Karaağaç Göleti, Büyükoturak Barajı’da dinlendirici gezi noktalarından biri olabilir.
• Taşyaran Vadisi İmren Deresi’ndeki sert kayaçların aşındırılmasıyla oluşan Taşyaran Vadisi, adeta saklı kalmış bir cennet.
• Clandras Köprüsü ve Şelalesi Frigyalılar tarafından 2500 yıl önce, Banaz Çayı üzerine inşa edilmiş. Köprü, aslında bir su kemeri ve köprünün iki tarafı da dağ kayalığına dayandırılmış. Köprünün taşlarının üzerinin kalemle işlenmiş ve birbirine zıvanalı olarak kenetlenmiş.

Nerede Ne Yesek?

• Tadıyla meşhur olan tescilli Uşak tarhanasını içmeden olmaz.
• Yeşil mercimeğin kavrulmuş soğanla harmanlandıktan sonra bulgur ve su ile pişirilmeye bırakılan Alacatene yemeği Uşak’ta akşam yemeklerinin vazgeçilmez lezzetlerinden biri.
• Demir tatlısı da hamurdan yapılan bir lezzet bombası.

Uşak’ın tarihini, doğasını, yemeklerini say say bitmez. Siz iyisi mi bi’ Uşak otobüs bileti alın, bu tarih ve doğa kokan şehrin keyfini çıkarın.

Pamukkale Turizm ile Dikili-Uşak arası yaklaşık 339 kilometredir. Tüm seferlerimizin güzergahı, mola yeri ve seyahat süresi gibi detaylarını mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Uşak yakınlarındaki diğer sefer noktalarımız

Banaz
Otobüs Bileti
Uşak
Otobüs Bileti