ONLINE BİLET

PAMUKYOL - SONSUZ KEYİF

Filomuzun yıllık ortalama araç sayısı 550’dir. %83’ü 2+1 oturma düzeninde genişletilmiş özel koltuk dizaynına sahip Pamukyol araçlardan oluşmaktadır. Bu araçların tamamı 3 yaş altında olup Man ve Mercedes marka araçlardır.

Teknolojide meydana gelen hızlı gelişmeleri ve değişimin kişisel tercihlerimizde yarattığı yeni ihtiyaçları takip ederek, ulaşım sektörüne entegre etme sorumluluğu ile 2008 yılında özel donanım ve hizmetler ile modifiye edilerek, özellikli hale getirilmiş Pamukyol araçlarımızı yolcularımızın hizmetine sunduk.

2+1 oturma düzeninde genişletilmiş özel koltuk tasarımına sahip Pamukyol araçlarımız her koltukta 11 inç ekran boyutuna sahip dokunmatik ekranlarla kişiye özel yayın imkânı sunmaktayız. Uydu kanal yayını, farklı kategori ve türlerde film, zengin müzik arşivi, oyun, haber ve sosyal medya platformlarına erişim olanağı bulunan ekranlarımızda aynı zamanda ülkemizde ilk defa gerçekleştirilen USB girişi olanağı ile de yolcularımızın flash bellekleri ile diledikleri film, fotoğraf, müzik gibi dokümanlarını seyahat esnasında kullanabilmelerini sağlıyoruz. Ekranların bir diğer özelliğinin ise “Kontrol Sizde” sloganı ile film ve müzik gibi dokümanların istenildiği gibi ileri/geri alma, durdur/başlat menülerinin bulunması. Ayrıca tüm Pamukyol araçlarımızda yer alan kesintisiz mobil internet hizmeti ve her koltuğun erişebileceği mesafede priz donanımı ile “İletişiminiz Kesilmesin” .

PAMUKKALE AKADEMİ

Sektörün geleceğini emin ellere bırakmak için çalışıyoruz. Pamukkale Ailesi, Kaptanlarından kabin memurlarına, bilet satış görevlilerinden yönetim kadrosuna 3500 kişiden oluşuyor. Teknolojik gelişmelere ve lojistik olanaklara yapılan yatırımların yanı sıra hizmet sektöründe başarılı olmanın anahtarının ‘İnsan’a yatırım yapmaktan geçtiğinin bilincinde olarak gerçekleştirdiğimiz birçok projenin yanında, eğitimli personel istihdam etme ve yetiştirme konusunda da sistemli bir çalışma yürütmekteyiz.

1962 yılından itibaren faaliyet gösterdiğimiz Türkiye karayolu ulaştırma sektörünün öncü firması olarak sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Sektör sorunlarına da duyarlılık göstererek yapıcı tavrımızı her zaman koruduk. Değişime öncülük eden, duyarlı ve dinamik yapımızla yolcularımızın bugün ve gelecekteki ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı ilke edindik. Bugüne kadar sektörün gelişimi, çalışanlarımızın sürekli mutluluğu ve yaşadığımız topluma karşı sorumlu olma bilinciyle faaliyetlerimizi yürüttük.

Pamukkale Turizm olarak çağın getirdiği yenilikler karşısında gelişen beklentileri en iyi şekilde karşılamak için eğitim ve uygulama merkezi Pamukkale Akademi’yi faaliyete geçirdik. Sektörde toplam kalite adına kurulan Pamukkale Akademi karayolu ulaştırma sektörü için uzun soluklu ve sorunlara çözüm getiren eğitimler hazırlamaktadır.

Pamukkale Akademi, kadrolu olarak bünyemizde bulunan eğitmenlerimiz vasıtasıyla tüm çalışanlarımıza ve bu sektörde uzmanlaşmak isteyenlere birçok konuda eğitim hizmeti vermektedir. Pamukkale Akademi, sahip olduğumuz değerleri önemseyerek tüm paydaşlarımızla etkileşimini arttırmayı sürdürecektir.

Biri Bizi Gözetliyor

Filomuzdaki tüm araçlarımız 7/24 Uyku Takip Sistemi tarafından takip edilmektedir. Bu takipler hız limitlerine uygunluk, belirlenen güzergâha ve zaman tarifesine uygunluk, yolcu yakınlarının yolcularımızın konumunu takip etmelerine imkân sağlayan “Yolcum Nerede” hizmetimiz gibi birçok başlık altında gerçekleştirilmekte ve anlık olarak müdahale edilmesi gereken her tür durumda gerekli birimler arasında iletişim ve koordinasyonu sağlayan Operasyon Merkezimiz tarafından yapılmaktadır.

Atölye Faaliyetleri

Araçlarımızın tamamı Filo Yönetimi Koordinatörlüğümüze bağlı olarak görev yapan kendi bünyemizde oluşturduğumuz bölgesel atölyelerimizde günlük ve gerekli durumlarda ilgili aracın markasına bağlı olarak fabrika teknik servisinde kontrol ve bakım işlemlerinden geçirilmektedir.

Atölyelerimizde sefer öncesi İnceleme/Denetim, Arıza Giderme, Yakıt Alımına Nezaret, Temizlik, Araç İçi Teknolojileri gibi Teknik uzmanlığa sahip kadrolarımız tarafından kontrolleri zamanında ve standartlara uygun şekilde yapılır. Araçların arıza yapmalarını engelleyecek önlemler alınır, kısa zamanda ve kalıcı çözümler üretilir. Yaz ve Kış mevsimlerinde yol durumuna uygun donanım değişiklikleri yapılır. Araçlarımızın emniyetli, ergonomik ve verimli şekilde kullanılmalarının sağlanması önceliğimizdir.

Kaptanlarımız

İnsan Kaynakları Süreçlerimize uygun olarak aşamalı birçok değerlendirme ve uygulamalar sonucunda ailemize katılan üyelerimiz Pamukkale Akademi’de kendi görev tanımlarına ve görev sürelerine uygun olarak belirlenen müfredat dâhilinde eğitimlerine devam ederler.

Düzenli olarak sürüşle ilgili özel zihinsel ve psikomotor becerilerini ölçen ve güvenli araç kullanımını sağlayan el-ayak-göz koordinasyonu, tepki zamanı, çevresel görüş, hız mesafe tahmini gibi standart testlerin yer aldığı Psikoteknik testi, Sağlık Kontrolü, Evrak Kontrolü gibi ölçümlerle gözlemlenmektedirler.

Gizli Müşteri Uygulamaları ve Sefer sonu Yolcu Görüşlerinin alınması, gelen tüm bildirim, önerilerin raporlanması gibi uygulamalar sonucunda araç personellerimizin performans ölçümü gerçekleştirilir.