ONLINE BİLET

Covid-19 Bilgilendirmesi


Değerli Yolcularımız, tüm yolcularımızın güvenli ve sağlıklı yolculuklar gerçekleştirebilmeleri için gerekli tüm tedbirleri almak her zaman temel ilkemiz olmuştur. Covid-19 tedbirleri kapsamında da bu sorumluluk bilinci ile Pamukkale Turizm olarak gerekli tüm ek önlemleri almış bulunmaktayız. Bu süreçte anlayış ve destekleriniz için siz değerli yolcularımıza teşekkür eder, dikkat ve özveri ile görevini yerine getiren tüm çalışanlarımız ile birlikte “Keyifli Yolculuklar” dileriz.

Seyahat Kuralları

 • Yolcularımızın bilet işlemleri ve seyahatleri sırasında HES Kodu paylaşmaları zorunludur.
 • Seyahat boyunca tüm yolcularımızın yüz maskesi kullanımı zorunludur.
 • Araçlarımızda yerinizi almadan önce sorumlu personelimiz tarafından tüm yolcularımızın temassız ateş ölçümü yapılacaktır. Yolcularımızın seyahat edebilmeleri için ateş ölçümünün 38 derecenin altında olması gereklidir.

 • 20 Yaş Altı Yolcularımız
  Çıkış, varış ve güzergah üzerindeki illerin yüksek ya da çok yüksek riskli bulunması halinde;
  -20 yaş altı yolcularımız yanında velisi yoksa “Seyahat İzin Belgesi” alarak
  -Velisi ile seyahat ettikleri takdirde izin belgesi gerekmeden yolculuk yapabileceklerdir.
  -18-20 yaş arası yolcularımız “İkametgah Belgesi” ile ailelerinin bulunduğu şehre velisi olmadan yolculuk yapabileceklerdir. Yüz yüze eğitime devam etmekte olanlar ise üniversite yönetimince hazırlanan belge ile seyahat edebileceklerdir.
  -HES Kodu paylaşmaları zorunludur.
  Çıkış, varış ve güzergah üzerindeki illerin düşük ve orta riskli bulunması halinde;
  İzin belgesi gerekmeden sadece HES Kodu paylaşarak seyahat edebilirler.

 • 20-64 Yaş Aralığındaki Yolcularımız
  Çıkış, varış ve güzergah üzerindeki illerin herhangi bir risk grubu ayrımı yapılmaksızın izin belgesi gerekmeden sadece HES Kodu paylaşarak seyahat edebilirler.
  Sokağa çıkma yasağı olan saatlerde ise yetkililere seyahat biletlerini yanlarında bulundurarak ibraz etmeleri zorunludur.

 • 65 Yaş ve Üstü Yolcularımız
  Çıkış, varış ve güzergah üzerindeki illerin yüksek ya da çok yüksek riskli bulunması halinde;
  65 yaş üstü yolcularımızın seyahat edebilmeleri için yetkili kurumlardan “Seyahat İzin Belgesi” almaları gerekmektedir. HES Kodu paylaşmaları zorunludur.
  Çıkış, varış ve güzergah üzerindeki illerin düşük ve orta riskli bulunması halinde;
  İzin belgesi gerekmeden sadece HES Kodu paylaşarak seyahat edebilirler.
 • Alınan Tedbirler

 • Tüm personelimiz Covid-19 tedbirleri hakkında detaylı bilgi sahibidir. Maske, eldiven ve yüz siperliği ile sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde görev yapmaktadırlar. Görev süreleri boyunca periyodik olarak temassız ateş ölçümü yapılmaktadır.
 • Tüm araçlarımızın kabin içi alanları, koltukları, dokunmatik kişisel ekranları, katlanır ikram masaları, dirseklikleri, emniyet kemeri tokaları gibi yolculuk sırasında temas edilen tüm yüzeyleri ve bagaj bölümü her sefer öncesinde etkili dezenfektan ürünleri ile detaylı olarak titizlikle temizlenmektedir.
 • Hijyenik koşullarda saklanan ikram ürünlerimiz kapalı ambalajlarda, tek kullanımlık ürünler ile sunulmaktadır. Tüm araçlarımızda kolonya ve el dezenfektan ürünleri sunulmaktadır.
 • Tüm otogar alanlarımız, satış ofislerimiz, açık ve kapalı bekleme alanlarımız periyodik olarak dezenfekte edilmektedir.
 • Tüm araçlarımızda kolonya ve el dezenfektan ürünleri sunulmaktadır.
 • Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.